Promocje

  • Vaco Max
    Vaco Max

    Vaco Max - spray na komary, kleszcze,...

    12,99 zł -20% 16,24 zł

Jaki separator amalgamatu wybrać?

Data dodania : 2019-02-12 10:31:21
Kategoria : Aktualności , Porady odpady

Jaki separator amalgamatu wybrać?

Na rynku istnieją różne separatory amalgamatu, różniące się między sobą sposobem działania. W rezultacie Klientowi trudno jest dokonać wyboru najlepszego rozwiązania. Nasz artykuł powinien pomóc w wyborze opcji, która najtrafniej będzie odpowiadać Państwa potrzebom.

Przypominamy, że począwszy od 1 stycznia 2019 roku, gabinety stomatologiczne gdzie stosuje się wypełnienia amalgamatowe, są zobowiązane do zaopatrzenia się w separator amalgamatu. Ma to związek z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/852 z dnia 17 maja 2017 r. Z racji tego, że amalgamat jest substancja toksyczną, zdecydowano się na obostrzenia dotyczące jego utylizacji. Jest to możliwe w wyniku zaopatrzenia się w separator amalgamatu, który z nich jednak wybrać?

 Separatory filtracyjne

Separatory te opierają swoje działanie o zasadę filtracji, metody oddzielania substancji stałych od cieczy. Przebieg tej metody polega na przepuszczeniu cieczy przez ośrodek porowaty zgromadzony w filtrach w postaci złóż filtracyjnych Od ilości pacjentów zależy, jak często wymienić trzeba będzie filtr, niemniej może mieć to miejsce nawet kilka razy do roku. Separatory z czasem mogą stracić swoje właściwości, a ich parametry związane z filtracją słabną. Separatory filtracyjne cechuje cicha praca.

Separatory wirówkowe

Koszt separatorów wirówkowych, to nawet kilkanaście tysięcy złotych. Metoda ich funkcjonowania opiera się o działanie sił odśrodkowych. Na cząstki rtęci działa tu zarówno siła odśrodkowa oraz siła grawitacji. Dzięki temu możliwe jest odseparowywanie mniejszych cząstek stałych. Cięższe cząstki stałe amalgamatu, przy wykorzystaniu siły odśrodkowej, są usuwane do oddzielnego pojemnika. Po odseparowaniu amalgamat wpada automatycznie do kasety zbiorczej. Kasetę należy wymienić po osiągnięciu maksymalnego poziomu napełnienia.

Separatory sedymentacyjne

Działają, w oparciu o zjawisko opadania cząstek ciała stałego rozproszonego w cieczy. Jest to proces opadania zawiesiny ciała stałego w cieczy w wyniku działania siły grawitacji lub sił bezwładności. Separator sedymentacyjny wykorzystywany jest w przypadku systemów z pompą mokrą oraz innych. Separatory sedymentacyjne nie są kosztowne w eksploatacji.

separator amalgamatu

 Wejdź na naszą stronę http://czystygabinet.pl/215-separator-amalgamatu-sedymentacyjny-isg1.html,

by poznać poznać atuty separatora amalgamatu sedymentacyjnego Deltasep - ISG1

Rekomendowany przez nas model separatora sedymentacyjnego, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom stomatologów w kraju i za granicami Polski. Separator Deltasep nie pobiera prądu, cechuje go cicha praca i brak elektronicznych komponentów, przez co jest bezawaryjny i spełnia wszystkie wymogi ISO 11143. Kalkulując korzyści wynikające z wyboru poszczególnych rozwiązań, postawiliśmy na markę Deltasep, która ceniona jest Klientów w całej Europie. Rzecz jasna wybór należy do Państwa, najważniejsza jest zachowanie troski o środowisko naturalne. Zachęcamy również do zapoznania się z artykulem dotyczącym negatywnem wpływu ortęci na ludzkie zdrowie!

Kliknij w guzik, by przejsć na stronę:

http://czystygabinet.pl/blog/ortec-zagrozenie-dla-doroslych-i-dzieci-n8

Podziel sie z innymi