Promocje

  • Vaco Max
    Vaco Max

    Vaco Max - spray na komary, kleszcze,...

    12,99 zł -20% 16,24 zł

Dezynfekcja rąk

Data dodania : 2019-03-01 12:19:00
Kategoria : Porady dezynfekcja

Dezynfekcja rąk

Dezynfekcja to pojęcie oznaczające niszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych, działanie to ma na celu zapobieganie zakażeniom. Produkty spełniające tą funkcję, wykorzystywane są nie tylko w przypadku branży medycznej. W wielu firmach stosowanie płynów i preparatów do dezynfekcji rąk, to rygorystyczny wymóg. Z naszego artykułu dowiesz się jakie produkty spełniają  kryteria w zakresie dezynfekcji, znajdziesz je na stronie naszego sklepu http://czystygabinet.pl/25-dezynfekcja-rak. Dodatkowo przekazujemy wskazówki, które zagwarantują, że dezynfekcja przebiegnie zgodnie ze standardami.

Płyny do dezynfekcji na bazie alkoholi

Wśród niezaprzeczalnych zalet tego rodzaju preparatów, możemy zaliczyć szybkość działania. Zwykle wystarczy około 20-30 sekund, aby osiągnięty został efekt. Preparaty do odkażania rąk na bazie alkoholu, są bardzo skuteczne-likwidując większość czynników zakaźnych. Zbędne będą również takie akcesoria jak ręczniki papierowe czy nawet bieżąca woda.

Przygotowanie do dezynfekcji rąk

Chcąc mieć pewność, że dezynfekcja przebiegnie prawidłowo, należy zadbać kilka o spraw. Nie powinniśmy posiadać ozdób czy biżuterii (bransoletek, pierścionków). Na krótkich paznokciach, nie powinien znajdować się lakier. Umycie dłoni pod wodą i z użyciem mydła, powinno nastąpić gdy na rękach znajdowała się krew, lub też płyny ustrojowe. Istotne jest również to, że dezynfekowane dłonie powinny być wolne od skaleczeń.

Nieprawidłowe dezynfekowanie rąk

Chociaż proces dezynfekcji wydaje się być na ogół prosty, to podczas jego przebiegu możemy popełnić wiele błędów. Obejmują one: nieprawidłowe osuszanie rąk, niedokładne naniesienie preparatu-z pominięciem niektórych obszarów dłoni, zbyt krótki czas poświęcony na dezynfekcję.  Niedopuszczalna jest też nieregularna zmiana rękawiczek jednorazowych, co doprowadzić może w konsekwencji do zakażeń.

Doktor, Po, Medycznych, Operacja, Szpital, Instrumentu

W praktyce lekarskiej szczególnie powinno dbać sie o prawidłową dezynfekcję dłoni.

Schemat dezynfekcji rąk

Schemat prawidłowej dezynfekcji rąk, obejmuje kilka kroków:

A)     Należy nanieść odpowiednią ilość środka dezynfekującego na dłonie.

B)      Pocieranie wewnętrzną częścią jednej dłoni o drugą.

C)      Pocieranie dłoni o dłoń po stronie wewnętrznej (palce są rozsunięte).

D)     Jedną dłoń umieszczamy na drugiej, podczas gdy palce są splecione. Przesuwamy palce jednej dłoni między palcami drugiej dłoni, aż do zagłębień międzypalcowych.

E)      Pocieranie grzebiotowej powierzchni zagiętych palców jednej dłoni, pod zagiętymi palcami drugiej dłoni.

F)      Kciuk prawej dłoni, powinien być ujęty w lewą dłoń. Wokół kciuka wykonujemy ruchy obrotowe. Zmieniając ręce, powtarzamy tą czynność.

G)     Obrotowo pocieramy opuszki palców prawej dłoni, w zagłębieniu dłoniowym lewej dłoni. Następnie należy dokonać zmiany rąk.

Płyny do dezynfekcji rąk

Dlaczego warto zaopatrzyć się w płyny do dezynfekcji rąk właśnie w naszym sklepie? Nasze środki do dezynfekcji rąk zawierają alkohol, dzięki czemu zabiją każde bakterie. Nadają się do higieny chirurgicznej, która powinna przebiegać z użyciem preparatów spełniających wysokie wymagania.  Nie sposób również pominąć ich innych atutów. Płyny te posiadają przyjemny zapach oraz są przyjazne dla skóry (właściwe pH). Sugerujemy tez zastosowanie w swojej praktyce kremów ochronnych, przyniosą one dłoniom ulgę - zregenerują je, nawilżą i odżywią).

Prepraty do dezynfekcji rąk znajdziesz na stronie: http://czystygabinet.pl/25-dezynfekcja-rak 

Wszystkie produky z kategorii dezynfekcja, dostępne są na stronie: http://czystygabinet.pl/12-dezynfekcja-deratyzacja

Dezynfekcja Wielkopolska

Nasza firma oferuje również usługi z zakresu dezynfekcji. Obejmują one dezynfekowanie:

- pomieszczeń

- piaskownic

- urządzeń

- mieszkań po zmarłych osobach

Więcej o oferowanych przez nas usługach dezynfekcji dowiesz się klikając w poniższy przycisk

Przejdź na stronę http://deratyzacja-epak.pl/oferta/dezynfekcja/

Podziel sie z innymi