Promocje

  • Vaco Max
    Vaco Max

    Vaco Max - spray na komary, kleszcze,...

    12,99 zł -20% 16,24 zł

Czym jest  HACCP?

Słowo HACCP jest skrótem z j. angielskiego, który oznacza Hazard Analysis and Critical Control Points. Tłumacząc na j.polski, oznacza to "Analizę Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli". Firma Epak zajmuje się profesjonalnym zabezpieczeniem (monitoringiem) obiektów, gdzie mamy do czynienia z żywnością.

Chcąc działać w zgodzie z systemami HACCP, należy pamiętać o sporządzeniu umowy na usługi DDD, oraz na odbiór odpadów (w tym gastronomicznych).

Zasady GHP i GMP 

Chcąc wdrożyć rozwiązania HACCP, spełnione muszą być warunki dwóch systemów GHP oraz GMP. Realizowane są w branży żywnościowej i służą utrzymaniu należytej kontroli  higieny, środowiska pracy i procesów technologicznych.

GHP tłumacząc na angielski to Good Hygienic Practice a więc "Dobra Praktyka Higieniczna". Mowa tu o wszystkich warunkach higienicznych, służących zapewnieniu bezpieczeństwa żywności. Rozumie się przez to np. skuteczne zabezpieczenie zakładu przed szkodnikami czy zapewnienie czystości i porządku otoczenia zakładu.

GMP to skrót od zwrotu Good Manufacturing Practice. W rodzimym języku oznacza to "Dobre Praktyki Produkcyjne". Rozumiemy przez to standardy stosowane w branży spożywczej ale i w innych specjalnościach. W ramach GMP rozpatrujemy przestrzeganie takich norm jak: respektowanie parametrów procesów czy jakość zdrowotną surowców.

Czy system HACCP jest niezbędny?

Tak, niewdrożenie go w zakładzie obrotu żywnością lub produkcji, skutkować będzie wysoką karą pieniężną. W skrajnej sytuacji, kara może sięgnąć nawet 200 tysięcy złotych! Nie podejmuj więc zbędnego ryzyka.

haccp

Firma Epak dostarczy Ci niezbędną dokumentację, wymaganą w razie kontroli Sanepidu.

Szkolenia HACCP

Pomożemy Ci we wszystkich obszarach związanych z HACCP. Możesz na nas liczyć w kwestii przygotowania niezbędnej dokumentacji i wyznaczenia tzw. punktów krytycznych. Przeprowadzimy analizę zagrożeń, a także przeszkolimy pracowników w firmie. Gdyby zaistniał problem rozwiążemy go! Warto zainwestować w profesjonalne wdrożenie systemy HACPP. Dlaczego? Zwiększy on ilość zadowolonych klientów, podniesie prestiż firmy, a także zmaksymalizuje poczucie bezpieczeństwa Twoich partnerów biznesowych.

Zaufaj specjalistom

Firma Epak pomoże Ci w prowadzeniu firmy zgodnie z procedurami HACCP. W razie konieczności przeprowadzimy usługę deratyzacji (odszczurzania), pomożemy dostosować środki do dezynfekcji do specyfiki firmy czy odbierzemy zużyty olej. Otrzymasz również całą niezbędną dokumentację, którą przedłożysz w razie kontroli SanepiduNaciśnij znajdujący się poniżej przycisk, by poznać szczegóły naszej oferty, zapraszamy!

 

Przejdź na naszą stronę http://deratyzacja-epak.pl/oferta/zabezpieczenie-obiektow-haccp/