Czym jest dezynfekcja?

Poza świadczeniem usług z zakresu deratyzacji i dezynsekcji, zajmujemy się również dezynfekcją. Pojęcie można wyjaśnić jako odkażanie. Postępowanie to prowadzi do niszczenia drobnoustrojów.  W procesie dezynfekcji następuje redukcja liczby drobnoustrojów do wymaganego poziomu, który nie stanowi zagrożenia dla zdrowia człowieka.

Planując proces dezynfekcji, należy uwzględnić takie czynniki jak:

- gatunek, liczbę i aktywność fizyczną drobnoustrojów

- wykorzystany środek dezynfekcyjny

- warunki środowiska w jakich przeprowadzamy dezynfekcję (temp., pH, czy wilgotność)

 Metody dezynfekcji

Dezynfekcja: realizowana jest przez nas w oparciu metodę C.I.P i metodę C.U.P. Pierwsza z metod jest ekonomiczna i cechuje się krótkim czasem mycia. Polega ona na poprowadzeniu czynnika myjącego, tak aby wszystkie elementy urządzenia zostały zdezynfekowane. Może być ona stosowana kilkukrotnie lub jednorazowo.  Metoda C.U.P z kolei bazuje na użyciu urządzeń pianowych i agregatów ciśnieniowych. Może być ona z powodzeniem wykorzystana przy przestrzeniach otwartych, pomieszczeniach produkcyjnych czy stołach.

Nasza firma oferuje dezynfekcję:

- pomieszczeń

- piaskownic

- urządzeń

W naszym sklepie znajdziesz z koli produkty wykorzystywane do dezynfekcji, takie jak: koncentraty do mycia, chusteczki przeznaczone do szybkiego odkażania, płyny do higienicznej i chirurigcznej dezynfekcji rąk lub piankę do wstępnej dezynfekcji. Przejdź na stronę http://czystygabinet.pl/12-dezynfekcja-deratyzacja i zaopatrz się w niezbędny asortyment!

Drobnoustroje są przyczyną zarażenia się wieloma chorobami.

Czemu stosować dezynfekcję?

Odkażanie pozwala zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób, które wywołują drobnoustroje. Chociażby wszelkie narzędzia wielokrotnego użytku powinny być dezynfekowane (np. u kosmetyczki). W przeciwnym wypadku, może to doprowadzić do poważnych konsekwencji. Mowa tu m.in. o możliwości zarażenia się: grzybicą, wirusem HIV, gronkowcem i wirusowym zapaleniem wątroby typu B i C. Czystość i higiena powinny stać się powszechnym standardem.

Warto również nadmienić jak ważne jest dezynfekowanie piaskownicy. Korzysta z niej wiele osób i to przede wszystkim tych najmłodszych, u których nie rozwinął się w pełni układ immunologiczny (odpornościowy). Dodatkowo nie zapomnijmy, że koty mogą traktować piaskownicę niczym dużych rozmiarów kuwetę. Znajdują się tam tez odchody ptaków i martwe owady. Dzięki naszym działaniom nie narazisz dzieci na zbędne ryzyko!

Dezynfekcja w Wielkopolsce

Nasze działanie opiera się na adekwatnym doborze środka dezynfekcyjnego, tak aby osiągnąć efekt ale i zachować wymagane bezpieczeństwo. Jeżeli jesteś zainteresowany podjęciem z nami współpracy, zachęcamy do kontaktu. Zaufaj firmie, która od kilkunastu lat działa na rynku. Kliknij w poniższy guzik, by zapoznąć się z naszą ofertą.

Przejdź na stronę http://deratyzacja-epak.pl/oferta/dezynfekcja/