Promocje

  • Vaco Max
    Vaco Max

    Vaco Max - spray na komary, kleszcze,...

    12,99 zł -20% 16,24 zł

Zwalczanie mrówek

Data dodania : 2019-03-05 14:14:15
Kategoria : Porady szkodniki

Zwalczanie mrówek

Mrówki to owady, żyjące w zorganizowanych społeczeństwach. Ich życie od niepamiętnych czasów facynuje biologów, a zwłaszcza enomologów (specjalistów od owadów). Życie każdej mrówki jest podporządkowane interesom kolonii, a każdy z owadów pełni wyznaczoną mu funkcję. Problem pojawia się w momencie kiedy mrówki przedostają się na teren naszego mieszkania/domu, lub ogrodu. Wówczas ich pozbycie się nie należy do łatwych, a domowe sposoby by usunąć mrówki niejednokrotnie zawodzą. Jakie szkody może przynieść obecność mrówek w naszym najbliższym otoczeniu i jakie profesjonalne rozwiązania okażą się być najskuteczniejsze w walce z insektami? Jakie domowe sposoby na mrówki wyrózniamy, a jakie profesjonalne preparaty na mrówki są godne polecenia?

Mrówki w domu

Najczęściej do naszych domów trafiają robtnice, które zajmują się poszukiwaniem pokarmu dla kolonii. Resztki pokarmu takie jak kruszyny, które znaleźć można na kuchennym blacie czy dywanie, są dla mrówek doskonałym źródłem pożywienia. Mrowki faraona natomiast preferują wyższe temperatury, a rzecz jasna w mieszkaniach jest cieplej niż na zewnątrz, dlatego tak chętnie zostają one niechcianymi lokatorami. Nawet kilka mrówek wystarczy, by populacja tych owadów bardzo szybko się rozrosła. Trzeba więc reagować szybko i zdecydowanie.

Szkody wyrządzane przez mrówki

Mrówki wyrządzają bardzo duże szkody. Zjadają i niszczą żwyność, ale także kąsają i roznoszą choroby (np.gruźlicę). Szczególnie duży problem istnieje w przypadku przedostania się mrówek do instytucji medycznych. Wówczas mogą one zainfekować nie tylko pożywienie, ale również opatrunki, lekarstwa czy nawet sprzęt medyczny. Ich populacja szybko się powiększa, w wyniku czego nieumiejętny sposób walki z nimi, nie przyniesie oczekiwanych efektów.

Mrówki sojusznikami mszyc

Nie da się natomiast jednoznacznie ocenić wpływu obecności mrówek na stan naszych ogrodów. Z jednej strony owady pozytywie oddziałują na warunki chemiczne i fizyczne gleb, z kolei przenosząc nasiona ułatwiają wysiew określonych rodzajów roślin i oczyszczają ściółki z organicznych odpadów. Niestety jest też druga strona medalu. Mrówki by pozyskać rosę miodową opiekują się mszycami, chroniąc je i odganiając wrogów mszyc, np.biedronki. W wyniku mszyce łatowścią rozprzestrzeniają się na inne gatunki flory. Żerując na roślinach, doprowadzają do dużych szkód w urpawach.

mrówka

Mrówki opiekując sie mszycami, pośrednio szkodzą naszym ogrodom.

Domowe sposoby na mrówki

Wiele osób decyduje się na wykorzystanie domowych sposób w walce z mrówkami. Obejmują one spryskanie obszarów gdzie bytują mrówki ocetem. Używa się też takich przypraw jak pieprz, cynamon czy proszek do pieczenia, które negatywnie oddziałują na insekty. Niektóry polecają także użycie soku z cytryny na trasach mrówek, czy wylanie wrzątku na mrowisko. Doświadczenie  pokazuje jednak, że w przeważającej ilości przypadków, nie są to sposoby skuteczne. Dlaczego tak się dzieje? Nawet jeśli w danym gnieździe zginą wszystkie królowe, to bardzo szybko może dojść do jego odtworzenia. Robotnice zostają wówczas przez pozostałą część kolonii pielęgnowane w taki sposób, aby przeobraziły się w królowe. Metody domowe stosowane w celu zwalczania mrówek mają więc charakter doraźny, nie przynosząc na dłuższą metę oczekiwanych rezultatów.

Preparaty na mrówki

Firma EPAK od wielu lat zajmuje się dezynseksją, dostarczając sprawdzone rozwiązania w walce z insektami. Wśród rekomendowanych przez nas środków znajduje się m.in. Magnum Gel oraz Trutka BEST-PEST.

Dużym plusem Magnum Gel (dostępny tutaj https://czystygabinet.pl/237-magnum-gel-na-mrowki-igr-40g.html) jest to, że jego działanie bardzo szybko się rozprzestrzenia. Mrówki przynoszą bowiem preraparat do gniazda, by nakarmić nim królową oraz młode osobinki. W wyniku tego maksymalizowana jest efektywnosć zatrutej przynęty, a już po dwóch tygodniach kolonia zostanie zniszczona.

Trutka BEST-PEST (dostepny tutaj https://czystygabinet.pl/238-best-pest-trutka-na-mrowki-faraona-3x25g.html) to natomiast doskonała metoda eliminacji mrówek faraona w pomieszczeniach zamkniętych. Jest ona jednocześnie bezpieczna, gdyż zastosowanie gorzkiej substancji w składzie, sprawia, że nie zostanie ona przypadkowo połknięta. Co istotne produkt jest bardzo skuteczny, a jednocześnie wydajny (w opakowaniu znajdują się aż trzy plastikowe karmniki).

Produkty znajdziesz na stronie: https://czystygabinet.pl/112-mrowki

Dezynsekcja

Mogą pojawią się sytuacje, że nie poradzimy sobie z mrówkami na własną  rękę. Niekiedy pomocna dłoń ze strony specjalistów, okaże się być nieodzowna. Nasza firma Epak, od wielu lat przeprowadza usługi z zakresu dezynsekcji. Zwalczamy nie tylko insekty, ale również ich gniazda, pozwalając zadbać o właściwe warunki sanitarne. Podejmując z nami współpracę masz pewność, że rzetelnie zrelizujemy zlecone nam zadanie. W naszej działalności używamy sprawdzonych środków, które odznaczają się zarówno dużą skutecznością jak i bezpieczeństwem. Wejdź na naszą stronę już teraz, by skorzystać z oferowanych przez nas usług, zapraszamy!

Wejdź na stronę http://deratyzacja-epak.pl/oferta/dezynsekcja/

Podziel sie z innymi