Pluskwy-jak się ich pozbyć?

Data dodania : 2019-02-28 08:20:00
Kategoria : Porady szkodniki

Pluskwy-jak się ich pozbyć?

Pluskwa to gatunek owada, który żywi się krwią zwierząt ciepłokrwistych, najczęściej jednak stanowi utrapienie dla ludzi. Bardzo często w związku z tym pojawiają się pytania: "jak pozbyć się pluskiew?" lub też "co odstrasza pluskwy"? My prezentujemy Ci dwie możliwości rozwiązania problemu, po pierwsze profesjonalna dezynsekcja, o której dowiesz się więcej na stronie. Po drugie certyfikowany asortyment jaki nabędziesz w naszym sklepie, odwiedzając witrynę http://czystygabinet.pl/115-pluskwy. Z naszego artykułu dowiesz się też, dlaczego nie bagatelizować problemu pluskiew.

Choroby roznoszone przez pluskwy

Ugryzienia pluskiew, to nie tylko pokąsane ciała i nieestetyczne czerwone plamy na całym ciele. Ich kąsanie w opinii niektórych specjalistów, prowadzić może do bardzo poważnych konsekwencji. Mowa np. o niebezpiecznej bakterii, jaką jest gronkowiec złocisty.  Istnieje prawdopodobieństwo, że wywoła ona choroby płuc, żył, opon mózgowych i mięśnia sercowego. W skrajniej sytuacji gronkowiec złocisty może być przyczyną nabawienia się choroby, jaką jest sepsa (posocznica), która może doprowadzić do stanu zagrażającemu życiu. Lista potencjalnych niebezpieczeństw jest jednak znaczenie dłuższa, wystarczy wymienić ryzyko pojawienia się choroby jaką jest rumień na skórze, czy reakcji alergicznej.

Czy mam pluskwy w domu?

Pluskwy to owady pozbawione skrzydeł, które są niezwykle odporne. Dopiero mocny uścisk między dwiema sztywnymi powierzchniami, może je wyeliminować. Pluskwy często czają się tam, gdzie nie dochodzi światło. Mogą znajdować się pod łóżkami, w okolicach listw przypodłogowych, pod dywanem czy wykładziną. Często można je napotkać również w hotelach. Należy uważać by przypadkiem nie wynieść ich wraz z walizką do naszego domu. Co istotne książki, elementy domowego wystroju jak obrazy, również nie muszą być wolne od pluskiew.  Owady te kryją się w miejscach, gdzie mogą się czuć bezpieczne. Gdy w danym pomieszczeniu jest wystarczająco ciemno,  pluskwy czują się pewnie i wyruszają  „na łowy”.

Skąd biorą się pluskwy?

Istnieje wiele mitów na temat pluskiew. Zobacz, które z stwierdzeń jakie ich dotyczą są nieprawdziwe:

Pluskwy lubią bród - fałsz. Pluskwy można spotkać zarówno w mieszkaniach o złych warunkach sanitarnych, jak i tych idealnie wysprzątanych.

Pluskwy nigdy nie wychodzą na powierzchnię gdy pali się światło - fałsz. Pisaliśmy wcześniej, że pluskwy preferują mrok, niemniej bywają skrajne sytuacje gdy są wyjątkowo głodne i wówczas opuszczają swoje kryjówki.

Chcąc pozbyć się pluskiew, muszę wyrzuć swoje kołdry, poduszki i meble - fałsz. Bardzo często nie istnieje konieczność wyrzucania z domu jakichkolwiek przedmiotów.

Usunięcie gniazd pluskiew załatwia problem – fałsz. W przypadku pluskiew ciężko mówić o gniazdach, wyróżnia się raczej grupy owadów bytujące  w mieszkaniu, jak i pojedyncze osobniki. Nie ma więc jednego gniazda, którego likwidacja przyniosłaby oczekiwany efekt.

Zwalczenia pluskiew

Pluskwy są wyjątkowo uciążliwymi owadami, których pozbycie się nie jest proste. W tym celu stosuje się szereg metod, takich jak:

- zamgławianie zimne ULV. Zabieg pozwala na wytworzenie mikroskopijnych kropelek, które rozprowadza się przy użyciu generatora zimnej mgły.

- oprysk szczegółowy. Ten rodzaj oprysku zwilża powierzchnię przez substancję aktwną. Owad ginie w ciągu zaledwie kilku godzin, od kontaktu z substancją.

- oprysk powierzchniowy. Metoda ta stosowana jest głównie w przypadku szkodników.  Jest to jedna z krócej trwających procedur.

- opylanie chemią w proszku. Stosunkowo szybka i prosta metoda, której stosowanie nie zawsze wymaga opuszczenia lokalu.

- gazowanie.  Obejmuje zwalczenie owadów, przy wykorzystaniu substancji, które przyjmują postać: dymu, pary lub gazu.

Przygotowanie mieszkania do odpluskwiania

Zanim skorzystasz z usług profesjonalistów, zalecamy by wykonać szereg czynności obejmujących przygotowanie mieszkania do odpluskwiania. Obejmują one: dokładne odkurzenie całego mieszkania, spakowanie do worka naszych rzeczy i jego hemretyczne zamknięcie. Z łóżek z kolei ściągamy: koce, prześcieradła lub pościele. To tylko niektóre z działań jakie należy podjąć, o pozostałych dowiesz się na naszej stronie http://deratyzacja-epak.pl/pluskwa-przygotowanie-mieszkania-do-zabiegu/

Domowe sposoby na walkę z pluskwami, czy są skuteczne?

Samodzielne próby poradzenie sobie z problemem pluskiew, niestety rzadko kiedy przynoszą oczekiwany rezultat. Częste odkurzanie mieszkania, wymiana łóżek na nowe, pozostawianie na noc zapalanego światła, czy stosowanie wody z octem zwykle nie daje rezultatów, zgodnych z naszymi oczekiwaniami. Zaufaj więc specjalistom, którzy mają doświadczenie w walce z pluskwami, stosując sprawdzone sposoby. Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na Twoje zgłoszenie. Pluskwy nie mają z nami szans skorzytaj z naszych usług w zakresie dezynsekcji, naciśnij przycisk poniżej. Zapraszamy do kontaktu!

Kliknj przycisk i przejdź na stronę http://czystygabinet.pl/panel/index.php?tab=AdminModules&configure=prestablog&token=0af6b4b55b517217441e208725512486&activeget=0&slideget=0&activeCommentget=-2

 

Podziel sie z innymi