Separator amalgamatu Deltasep-sedymentacyjny - ISG1



Potrzebujesz pomocy specjalisty?

62 501 75 60

1 990,00 zł

2 447,70 zł za 1

cena brutto
Promocja wygasa:

  • Od dnia 01.01.2019 obowiązuje dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/852, która wymusza na gabinetach stomatologicznych w Polsce, obowiązek instalacji  separatora amalgamatu.

    Separator amalgamatu co to jest?

    Separator amalgamatu to urządzenie, którego zadaniem jest zatrzymywanie oraz zbieranie cząstek stopu amalgamatu, w tym również tych znajdujących się w zużytej wodzie.

    Dlaczego separator do amalgamatu jest tak ważny?

    Amalgamaty stomatologiczne składają się w około 50% z rtęci elementarnej, która sama w sobie nie jest aż tak szkodliwa, jednak pod wpływem działania różnych czynników i bakterii występujących w wodzie, do której trafia, zostaje przekształcona w metylortęć, czyli najbardziej toksyczna i szkodliwa chemiczna postać rtęci. Zatruwa ona nie tylko organizmy morskie, ale również człowieka (poprzez zjadane owoce morza i ryby), wpływając m.in. na rozwój chorób Parkinsona, Hashimoto, Alzheimera oraz różnych postaci raka, a także prowadząc do wad rozwojowych płodu i poronień. Ponadto w amalgamacie znajdują się również inne metale ciężkie, takie jak cyna, miedź, cynk i srebro.

    Według statystyk gabinety stomatologiczne usuwają rocznie ok. 3,7 ton rtęci trafiającej do kanalizacji. Są więc najważniejszym czynnikiem, który przyczynia się do zanieczyszczania wód toksycznymi substancjami. Dlatego też stosowanie urządzeń do separacji amalgamatu jest tak ważne – rozwiązanie to pozwala zapobiegać przedostawaniu się rtęci zawartej w wypełnieniach do środowiska.

    Czytaj więcej

    Separator amalgamatu wymagania

    Zgodnie z art. 10 ust. 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2017/852 z dnia 17 maja 2017 roku w sprawie rtęci, jak również uchylającym rozporządzeniem WE nr 1102/2008, gabinety stomatologiczne są zobligowane do separacji amalgamatu. Od 1 stycznia 2019 r. gabinety, w których stosowany jest ten materiał oraz usuwane są zęby i wypełnienia z amalgamatem, mają obowiązek wyposażenia placówki w specjalistyczne urządzenia. Sprzętu tego typu nie muszą natomiast posiadać np. gabinety protetyczne i ortodontyczne, ponieważ nie stosują one amalgamatu i nie usuwają wypełnień z tym materiałem. W dużych klinikach i placówkach wielostanowiskowych wystarczy, aby w urządzenie było wyposażone przynajmniej jedno stanowisko stomatologiczne. Ponadto ważne jest, aby separator do amalgamatów był zgodny z normą ISO 11143, określającą wymagania dla sprzętu stosowanego wraz z wyposażeniem gabinetów dentystycznych. Norma wskazuje m.in. wytyczne w zakresie konserwacji, bezpieczeństwa i poziomu zatrzymywania amalgamatu przez separatory, który powinien wynosić minimum 95%.

    Separator amalgamatu jak działa?

    Urządzenie zbiera rtęć znajdującą się w „linii” między pompą a kanalizacją. Ścieki dentystyczne przechodzą przez przewód podciśnieniowy i przepływają przez separator, w którym dochodzi do oddzielenia i zgromadzenia rtęci, amalgamatu i fragmentów zębów. Urządzenie zatrzymuje te elementy, chroniąc w ten sposób środowisko przed szkodliwą rtęcią zawartą w amalgamacie.

    Separator do amalgamatu cena

    To, ile kosztuje separator amalgamatu zależy od konkretnego rodzaju maszyny. Jeśli chodzi o skuteczny i zgodny z normą ISO 11143 sedymentacyjny separator amalgamatu cena tego urządzenia zaczyna się od naszej ceny w sklepie, a najdroższe osiągają cenę ok. 9000 zł. Natomiast nabycie separatora wirówkowego wiąże się z kosztem nawet kilkunastu tysięcy złotych.

    Na co zwrócić uwagę, wybierając separator amalgamatu?

    Decydując się na zakup separatora, najpierw należy wybrać jego odpowiedni rodzaj. Na rynku dostępny jest szeroki wybór urządzeń, różniących się między sobą m.in. sposobem wyłapywania cząstek amalgamatu. Wyróżnia się separator amalgamatu sedymentacyjny, dynamiczny, filtracyjny oraz mieszany (np. sedymentacyjno-filtracyjny). Ponadto należy zwrócić uwagę na to, z iloma stanowiskami urządzenie powinno współpracować. W tej kwestii można wyróżnić separator amalgamatu w unicie pojedynczym oraz przystosowany do pracy z kilkoma jednostkami. Niezwykle istotną kwestią przy wyborze amalgamatu, jest również wydajność (przepływ przez urządzenie na minutę), gdyż w przypadku nieodpowiedniego dobrania (zbyt małej wydajności) może dojść do ograniczenia odpływu ścieków i w konsekwencji złej pracy całego systemu. Istotne jest również, z jakimi innymi urządzeniami separator będzie działał. Można wybierać więc spośród sprzętów dostosowanych do pracy m.in. z pompą mokrą w systemie ssącym (w tym również mobilnym), ślinociągiem czy też montowanych bezpośrednio do zlewu.

    Zobacz ulotkę separatora amalgamatu (kliknij!)

    Dlaczego warto wybrać nasz separator:

    - separator jest produkcji europejskiej, co gwarantuje doskonałą jakość wykonania i najwyższą zgodność ze standardami ISO. Użytkuj swoje urządzenie, łatwo i bezpiecznie

    - wytworzenie separatora w Europie, zapewnia łatwy dostęp do serwisu. Eksploatacja urządzenia jest bezproblemowa.

    - sprzedaż separatora na poziomie kilku tysięcy sztuk, stanowi najlepszą rekomendację od naszych klientów. Produkt został sprawdzony w wielu krajach europejskich, co gwarantuje zadowolenie Klientów

    - cena separatora sedymentacyjnego i jego eksploatacji, jest bardzo korzystna na tle innego rodzaju separatorów. Gwarantuje to wymierne korzyści finansowe dla gabinetu.

    - separator nie zawiera żadnych ruchomych ani elektronicznych komponentów, przez co jest bezawaryjny. Zapewnia to długofalowe użytkowanie, nie musisz martwić się usterkami technicznymi.

    - wysoka wydajność separacji jest zapewniona przez przepływ laminarny, amalgamat przepływa bez żadnych zakłóceń. Przepływ amalgamatu osiąga 2,5 l/min, będąc 4x większym od przepływu w innych separatorach

    - dzaiałanie oparte o metodę sedymentacji idealnie sprawdza się w przypadku systemów ssących. Nasze separatory sedymentacyjne nie zapychają się tak szybko, jak separatory filtracyjne, co zapewnia niskie koszy eksploatacji.

    - produkt został testowany zgodnie z normą ISO 11143 (skuteczność separacji sięga ponad 95%), używając go spełniasz standardy i normy branżowe, a także przepisy europejskie i krajowe. Zyskujesz bezpieczeństwo, nie musząc obawiać się kontroli Sanepidu.

    - separator amalgamatu współpracuje z prawie każdym zestawem stomatologicznym, które można bezproblemowo zainstalować. Uniwersalne rozwiązanie, proste w montażu, pozwoli Ci zaoszczędzić czas na instalację.

    W naszych separatorach, wszystkie odpady przechodzą przez specjalny filtr, który zatrzymuje resztki amalgamatu. Dodatkowo po nawiązaniu współpracy, gabinet stomatologiczny każdego roku otrzymuje przygotowany do pracy separator i roczną gwarancję, by odnowić swój system. Dostarczona pr

    Do każego saporatora dodajemy dokumentację (paszport techniczny), która będzie niezbędny przy kontrolach inspektorów ze Stacji Sanitatno-Epidemiologicznej (Sanepidu).

    Zapoznaj sie z naszym materiałem video, dotyczącym separatora amalgamatu Deltasep-ISG1.

    Nasz kompleksowa obsługa obejmuje:

    • całościową pomoc zagospodarowania odpadów amalgamatu (resztki amalgamatowe, zęby, plomby, osad amalgamatowy)
    • czyszczenie lub utylizację różnych rodzajów separatorów amalgamatu
    • doradztwo dotyczące sposobu postępowania z odpadami amalgamatowymi i medycznymi
    • rozwiązanie problemów w skuteczny i bezpieczny sposób

    Korzyści wynikające z zastosowania separatora sedymentacyjnego:

    - brak ruchomych lub elektronicznych elementów, prosty montaż, cicha praca

    - separatory wirówkowe kosztują nawet kilkanaście tysięcy złotych

    - co roku klient otrzymuje opróżniony i zdezynfekowany separator

    - dostarczamy wymagane prawem dokumenty, potwierdzające zgodność z normą ISO 11143

    Zamontowany separator amalgamatu

    W 2019 roku, Państwa gabinet stomatologiczny, nie moze sie obyć bez separatora amalgamatu!

    FAQ (Najczęściej Zadawane Pytania):

    1. Czy separator amalgamatu posiada certyfikat?

    Odpowiedź: Tak. Certyfikat, który udostępniamy potwierdza skuteczność naszego produktu. Zyskujesz pewność, że separator będzie działać zgodnie z europejskimi oraz krajowymi dyrektywami.

    2. Jakiej produkcji jest separator?

    Odpowiedź: Separator jest produkcji europejskiej. Gwarantuje to doskonałą jakość produkt i pełną zgodność z normami ISO. Dzięki temu nie musisz martwić się o wydajność separatora amalgamatu, zapewniamy serwis posprzedażowy

    3. Co znaczy, że separator jest typu sedymentacyjnego?

    Odpowiedź: Separator sedymentacyjny działa, w oparciu o zjawisko opadania cząstek ciała stałego rozproszonego w cieczy  Separator sedymentacyjny wykorzystywany jest w przypadku systemów z pompą mokrą oraz innych. Separatory sedymentacyjne nie są kosztowne w eksploatacji, w przeciwieństwie do pozostałych typów separatorów.

    4. Co jaki okres muszę wymieniać separator amalgamatu?

    Odpowiedź: Zgodnie z normą, separator powinien być wymieniany i zdezynfekowany raz w ciągu roku. Oferujemy dożywotnią gwarancję! Zapewniamy nie tylko produkt, ale i kompleksową obsługę!

    5. W jaki sposób zainstalować separator?

    Odpowiedź: Separator powinien zostać zainstalowany przez technika obsługującego gabinet, wskazówki dotyczące jego instalacji dołączamy do każdego zakupionego separatora. Dzięki temu instalacja przebiegnie szybko i sprawnie, pozwalając zaoszczędzić czas. Nie tracimy gwarancji w przypadku nowych unitów.

     6. Czy separator będzie pasował do mojego stanowiska pracy, w gabinecie stomatologicznym?

    Odpowiedź: Separator sedymentacyjny współpracuje nieomal z każdym zestawem stomatologicznym. Skontaktuj się z nami mailowo  biuro@epak.com.pl lub telefonicznie pod nr 62 501 75 60, 62 764 35 13 by poznać szczegóły! Niezbędne będzie podanie informacji odnośnie unitu stosowanego w gabinecie.

    Masz jeszcze jakieś pytania? Napisz lub zadzwoń, a rozwiejemy Twoje wątpliwości.

    Skoncentruj się na wykonywaniu swojej pracy, amalgamatem zajmiemy się my.

    * Wygląd separatora może nieznacznie odbiegać od stanu rzeczywistego (możliwy inny kolor, napis)

    Zachęcamy do zapoznania się z artykułami, dotyczącymi zagadnień związanych z separatorami amalgamatu:

    1."Separatory amalgamatu-nowoczesne rozwiązanie". Przejdź na naszą stronę http://epak.com.pl/separatory-amalgamatu-nowoczesne-rozwiazanie/ i zapoznaj się z tekstem.

    2."Jak postępować z amalgamatem?". Przejdź na naszą stronę http://epak.com.pl/jak-postepowac-z-amalgamatem/ i zapoznaj się z tekstem.

    3. Zastanawiasz się co mówi prawo o stosowaniu amalgamatu w gabinecie stomatologicznym? Odwiedź naszą stronę http://epak.com.pl/amalgamat-a-prawo/ , a uzyskasz odpowiedź!

  • Napisz opinię

    Separator amalgamatu Deltasep-sedymentacyjny - ISG1

    Separator amalgamatu Deltasep-sedymentacyjny - ISG1

    Separator amalgamatu to urządzenie służące do zbierania ze zużytej wody resztek zębów oraz rtęci zawartej w amalgamacie.

    Napisz opinię

Produkty powiązane