Dlaczego potrzebny jest mi separator amalgamatu?

Data dodania : 2018-12-06 10:09:12
Kategoria : Aktualności

Dlaczego potrzebny jest mi separator amalgamatu?

Dlaczego potrzebny jest mi separator amalgamatu?

Zmiany w prawie, które obowiązują od 01.01.2019 nakładają na gabinety stomatologiczne obowiązek separacji amalgamatu. Ich celem jest skuteczniejsza ochrona środowiska naturalnego. Badania dowodzą bowiem, że amalgamat (ortęć) ma negatywne oddziaływanie na otoczenie. Zdecydowanie nie warto lekceważyć treści dyrektywy UE, niestosowanie się do przepisów może doprowadzić do nałożenia surowej kary.

Niedopuszczalne jest wyrzucenie amalgamatu stomatologicznego wraz z odpadami stałymi czy też stałymi. Niedozwolone jest również wylewanie go wprost do kanalizacji. Nie należy go wylewać do kanalizacji, bądź wyrzucać wraz z odpadami medycznymi czy też stałymi. Nie należy płukać separatorów w zlewie. Chcąc uniknąć komplikacji, należy zaopatrzyć się w separator amalgamatu. Pytanie jakie stawia sobie wiele osób brzmi, który model będzie najlepszy?

Czy używać separatorów z bocznymi odejściami?

Użycie separatorów z bocznym odejściami tzw. bajpasów, to rozwiązanie, którego zdecydowanie się nie zaleca. Urządzenia te bowiem nie realizują sprawnie swojego zadania. Amalgamat stomatologiczny nie jest pobierany wydajnie. Wystarczy, że dojdzie do przypadkowego potrącenia, bądź też poruszenia separatora i przestaje on prawidłowo pracować. Jest to więc zdecydowanie rozwiązanie mało komfortowe, ale poza tym ryzykowne. Dlaczego? Przewidziano bowiem bardzo surowe kary (mowa np. o kwocie sięgającej ponad 5 tysięcy euro), dla osób używających tego niewydajnego sprzętu. Na tym jednak nie koniec, przedstawiciel Sanepidu może w uzasadnionym przypadku nawet zamknąć gabinet stomatologiczny!

Przejdź do karty produktu, wchodząc na naszą stronę http://czystygabinet.pl/215-separator-amalgamatu-sedymentacyjny-isg1.html

Co jest ważne przy wyborze separatora amalgamatu?

Dobry separator amalgamatu powinien spełniać wymogi dotyczące bezpieczeństwa. Szczegóły wymagań dotyczących działania separatora amalgamatu, instrukcji używania, znakowania oraz obsługi i utrzymania, zawarte są w ISO 11143.Kolejną istotną kwestią jest skuteczność separacji. Separatory amalgamatu dostępne w naszej ofercie, cechują się efektywnością separacji na poziomie 97%. Dodatkowo nasi Klienci otrzymują certyfikaty. Zaświadczają one, że wybór naszego rozwiązania, to gwarancja poszanowania istniejącego prawa. Poza tym separatory z naszej oferty pozbawione są ruchomych i elektronicznych części, co znacząco ogranicza możliwość wystąpienia awarii.
Posiadamy w ofercie separatory amalgamatu typu sedymentacyjnego, które współpracują z nieomal każdym zestawem stomatologicznym, co pozwala bezproblemowo zainstalować je w gabinecie. Separator sedymentacyjny wykorzystywany jest w przypadku systemów z pompą mokrą. Oferuje on połączenie wydajnego separatora amalgamatu (spełnia surowe normy) i bezproblemowego użytkowana. Wszystkie odpady przechodzą przez specjalny filtr, który zatrzymuje resztki amalgamatu. Nasze systemy (SRAB i DELTASEP), wyposażone są w dwa otwory, pierwszy z nich to wejście, a drugi wyjście. Instaluje się go na wylocie zestawu dentystycznego w rurze spustowej.Dodatkowo stomatolog każdego roku otrzymuje udoskonalony separator i roczną gwarancję, by odnowić swój system.

Odbiór amalgamatu

Nasza firma oferuje kompleksowo wsparcie w odniesieniu do separatorów amalgamatu. Poza dostarczeniem i zainstalowaniem Klientowi sprzętu, zajmujemy się też utylizacją amalgamatu. Posiadamy stosowne uprawnienia, aby przetwarzać amalgamat stomatologiczny, w zgodzie z regulacjami prawnymi. Czyścimy wszelkie rodzaje separatorów i udzielamy niezbędnych informacji, będąc Państwa rzetelnym doradcą.
Dlaczego podjąć z nami współpracę?
- pamiętamy o naszym kliencie, to my kontaktujemy się z nim w sprawie odbioru odpadu►możesz skupić się na swojej pracy
- gwarantujemy legalność! Wystawimy niezbędne dokumenty (karta przekazania odpadów)►możesz być spokojny podczas rutynowych kontroli
- dostarczamy pojemniki na zużyty olej, które wymieniamy po zapełnieniu ► nie musisz martwić się o sposób przechowania odpadadów
- jesteśmy blisko ► nie ponosisz żadnych kosztów transportu ► oszczędzaszPamiętaj, nasza firma pozwoli Ci pozbyć się uciążliwych odpadów! Zadzwoń pod numer telefonu 62 501 75 60 lub napisz do nas na adres e-mail: biuro@epak.com.pl i zapoznaj się ze szczegółami naszej oferty. 

Podziel sie z innymi