Ozonowanie jako nowy sposób na przeprowadzenie

OzonowanieOzon jest alotropową odmianą tlenu, która występuje we wszystkich stanach skupienia. W stanie gazowym ozon jest niebieskim gazem, o bardzo charakterystycznym i ostrym zapachu. Wykazuje bardzo wysokie właściwości utleniające.

Ozon jest obecnie jednym z najskuteczniejszych środków dezynfekujących. Wykazuje on 50-krotnie skuteczniejsze działanie bakteriobójcze w porównaniu do najpopularniejszego środka do dezynfekcji - jakim jest chlor - oraz 3.000 razy szybsze działanie.

Ozonowanie jest najnowszym i niezwykle skutecznym sposobem pozwalającym na zniszczenie wirusów, bakterii, grzybów, alergenów i innych chorobotwórczych drobnoustrojów, a także na usunięcie nieprzyjemnych zapachów.

Stworzyliśmy specjalną stronę na której znajduje się szczegółowa oferta ozonowania: www.eozon.plOzonowanie jest skutecznie wykorzystywane do:

  • dezodoryzacji (niszczenie zapachów, odświeżanie powietrza),
  • deakaryzacji (odgrzybianie, niszczenie pleśni i zarodników grzybów),
  • dezynfekcji (niszczenie bakterii, wirusów, alergenów, roztoczy kurzu domowego, a także trudno usuwalnych zapachów, np. woń stęchlizny, spalenizny, rozkładających się zwłok),
  • sterylizacji i stabilizacji stężenia patogenów (dotyczy laboratoriów naukowych).

Na co dzień ozonowanie najczęściej jest wykorzystywane do:

Ozonowanie pozwala zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i pacjentom, ograniczając ryzyko zakażenia wirusowego i bakteryjnego, jednocześnie dezynfekując i odświeżając pomieszczenia, klimatyzację czy narzędzia.

Dowiedz się więcej na naszej stronie poświęconej ozonowaniu.